Debničkoviny - píšeme ich my dvaja a prinášame tak aktuálnu ponuku sezónnych potravín, príbehy, recepty... 
Stačí si vybrať obsah.

Novinkou sú aj SMS pripomienky pred najbližším rozvozom: SMS pripomienka

E-mailová adresa
Záujmy
Mesto

Chuť

Pamätáte sa na prázdniny u babičky? K šťastiu vám chýbala len malinovka a veľa kamarátov, s ktorými ste mohli vybehnúť von a vrátiť sa až keď ste na stole mali chutný obed z čerstvých domácich surovín. A potom ste sa potajomky vybrali von trhať maliny či egreše, škriabali ste sa po čerešni a snažili sa nezababrať si tričko od šťavnatých plodov. Presne takéto čerstvé ovocie a zeleninu vám ponúkame v našich debničkách.

Lokálnosť

Z maličkostí sa skladá svet. A podpora regiónu môže zavážiť viac, než by sa dalo čakať. Ukážme, že si ceníme prácu našich farmárov a dodávateľov. Motivujme ich, aby sa nevzdali svojej činnosti a plody ich poctivej práce sa mohli dostať aj k ľuďom, ktorí nemajú možnosť vypestovať si vlastné.

Čerstvosť a kvalita

Za čerstvý produkt považujeme ten, ktorý je odtrhnutý v čase jeho zrelosti a jeho cesta k vám trvá čo najkratšie. Po uzavretí vašej objednávky sa kontaktujeme s farmármi, ktorí pozbierajú dané množstvo úrody, my ju ešte v ten večer alebo skoré nasledujúce ráno vyzdvihneme a na ďalší deň ju máte na stole. Vaša paradajka sa naozaj nemá prečo trhať za zelena a nemusí cestovať hodiny a kilometre do najbližšieho obchodu. Vzhľadom k formálnym záležitostiam vám nevieme stále zaručiť bio kvalitu, no garantujeme, že osobné skúsenosti a vzťahy s farmármi nás dostatočne presvedčili o kvalite ponúkaného sortimentu. A v neposlednom rade, môžete sa o tom presvedčiť na vlastnej koži alebo kontaktovať sa na farmára.

Osobný prístup

Ak sa obávate, že v dnešnej dobe naozaj nikto nič negarantuje, my sa snažíme presvedčiť vás o opaku. Už nemusíte študovať etikety a lúštiť malé písmenká. Za pôvod ponúkaných produktov sa tu nikto nemusí hanbiť. Na našej stránke nájdete zoznam všetkých farmárov a dodávateľov, ktorých produkty vám ponúkame. A postupne si budete môcť (trebárs nad chrumkavým debničkovým šalátom) prečítať príbehy našich producentov. Aby sa vám nemálilo, môžeme vám sprostredkovať návštevu farmy. Potykáte si so svojimi budúcimi zemiakmi či voňavými marhuľami ešte pred tým, než si ich nájdete v debničke.

Ekologickosť

Ako sme spomenuli vyššie, uhorka nemusí prísť z ďaleka, preto ušetrí životné prostredie od zbytočne spaľovaných palív. Taktiež vieme, že uhorke na chuti neuberie ani keď má jemne zaoblený tvar. Preto ju následkom nejakých nariadení nemusíme vyhodiť, ale pekne skonzumovať. Navyše, produkty si nájdete v drevenej debničke, ktorá vďaka svojmu silnému materiálu znesie mnoho opakovaných použití. Starosti s ňou nemáte prakticky žiadne – na začiatku si objednáte dve, aby sme vám ich s každým nákupom vymenili za debničky prekypujúce novým zberom.

Sezónnosť

Aj nám je ľúto, že slivky majú svoje obdobie a za zasneženým oknom ich môžeme konzumovať len ako sušené plody. Ale vieme, že v plnej chuti sú v lete a inak to nebude. Veríme, že v zime je lepšie jesť nakladanú kapustu ako ružovú hmotu tváriacu sa ako paradajka. Ponúkame vám predovšetkým sezónne produkty, no nájdete u nás však aj také, ktoré sú vhodné na dlhodobejšie uskladnenie, ako napríklad zemiaky alebo cibuľa. Využívame to, čo nám príroda dáva v tom-ktorom ročnom období. Veď to s nami myslí dobre.

Domáce výrobky

Popri ovocí a zelenine môžete vyskúšať aj rôzne domáce výrobky. Na ich jedinečnosť snáď nemusíme upozorňovať – keď veci vyrábate v malom, stíhate do nich vkladať aj svoje srdce(našťastie, nie doslovne). A to chutí lepšie, než tisíc polotovarov. Prestaňte brať uhorkovú sezónu za okrídlený výraz a nechajte sa inšpirovať novými chuťami zaváraných uhoriek. A verte, nebude to jediný produkt, ktorý bude stáť za vyskúšanie.