Debničkoviny - píšeme ich my dvaja a prinášame tak aktuálnu ponuku sezónnych potravín, príbehy, recepty... 
Stačí si vybrať obsah.

Novinkou sú aj SMS pripomienky pred najbližším rozvozom: SMS pripomienka

E-mailová adresa
Záujmy
Mesto

Pivo v Taliansku nás prekvapilo…

Myslíte si, že Taliani ani nevedia ako vyzerá pivo okrem Heineken-u (ktorý sponzoruje ich milovaný futbal)? Mýlite sa!

 My sme boli šokovaní, aké dobré pivo sa dá ochutnať v talianskom Bergame a koľko remeselných pivovarov sa nachádza práve tu… k tomu podniky plné zlatého moku a dobrého jedla. Mali sme tu česť ochutnať produkciu miestneho pivovaru ELAV a zažiť atmosféru v jednej z jeho pivárni - Osteria della Birra v historickej časti mesta Città Alta. Pozrite sa na ich stránku a produkciu.

pivo - ELAV

Remeselné pivo z pivovaru ELAV

Osteria della Birra

Krčmička Osteria della Birra v Bergame plná výborných remeselných pív vlastnej produkcie

    

Potom sme ešte stretli zopár miestnych varičov piva na malom trhu venovanom lokálnym producentom v mestečku Nembro. Mňaaaam, ich pivá boli výborné a silné…. inšpirujú sa najmä belgickými a nemeckými pivami, ale je vidieť, že sa neboja ísť aj vlastnou cestou. Od nich sme sa dozvedeli, že na území Talianska pôsobí zhruba 400 malých remeselných pivovarov a práve v oblasti Bergama je ich okolo 40. To by ste neboli povedali, čo?

 

Výborné remeselné pivo na trhu Cibovicino v Nembre

Výborné remeselné pivo na trhu Cibovicino v Nembre

Nikdy možno nebudú veľký konzumenti piva, ale pustili sa skôr cestou kvalitných remeselných výrobkov. Svet piva nie je len o veľkých nadnárodných výrobcoch s obrovskými reklamnými kampaňami. Aj u nás je už v celku silná tradícia malých remeselných pivovarov a individuálnych nadšencov, ktorý tu a tam niečo chutné navaria. My sa snažíme podporiť a ponúknuť produkciu nášho košického kočovného remeselného pivovaru PADRE Craft Brews od Maroša Hajduka a tie najkvalitnejšie pivká z pivovaru Kaltenecker.

 

#zazitkydvochdebnickarov #birraitaliana #DobreTalianskePivo #elav #RemeselneTalianskePivovary