Med

Počet výsledkov na zobrazenie 6 • med-jedlova-medovica-1

  Med jedľová medovica 470 g

  Skladujte v suchu a tme.

  Tento druh je klenot medzi slovenskými medmi. Pochádza z oblastí Spiša a okolia Bardejova. Vyniká svojou lahodnou chuťou a tmavou farbou, niekedy až čiernou s ľahkým nádychom odtieňom zelenej. Je to med, ktorý nepochádza z nektáru kvetov. Včely ho vytvárajú zo sladkej šťavy, ktorú produkujú vošky. Tieto vošky sa živia saním šťavy vetvičiek jedlí. Ich metabolizmus nedokáže spracovať niektoré zložky tejto šťavy, ktoré neskôr vylučujú vo forme sladkých kvapiek, ktoré včely znášajú do úľa a vyrábajú z nich med.

  Neobsahuje peľové zrná, zväčša je vhodný pre ľudí s alergiou na peľ. Jeho antibakteriálna aktivita je oveľa vyššia ako pri ostatných medoch. Jedľová medovica sa produkuje veľmi nepravidelne, v priemere každé 2 až 5 rokov v závislostí od klimatických podmienok. 

  10.95€
 • med-medovicovy-1

  Med medovicový 470 g

  Skladujte v suchu a tme.

  Pochádza z oblastí Donoval, Spiša a okolia Bardejova. Môže pochádzať z ihličnatých stromov ako smrek, jedľa, borovica alebo listnatých stromov ako javor, lipa, dub či prípadne ich kombináciou. Vyniká svojou arómou, výraznou a príjemnou chuťou. Včely tento med vyrábajú z medovice, ktorú produkujú vošky. Odporúča sa alergikom, astmatikom a ľuďom, ktorí majú problémy s užívaním medu, ktorý obsahuje peľové zrná. V medovicovom mede majú najväčšie zastúpenie práve stopové prvky na podporu srdcovej činnosti a preto sa jeho konzumácia odporúča ľuďom trpiacim na ochorenia srdca a ciev. 

  9.75€
 • med-lipovy-900g

  Med lipový 900g

  Skladujte v suchu a tme.

  Pochádza prevažne z Muránskej planiny ako aj oblasti Rožňavy. Je výraznej aromatickej, mierne korenistej chuti. Pôsobí proti nachladeniu a horúčkam. Pomáha pri liečbe akútnych aj chronických zápaloch horných dýchacích ciest, pri prieduškovej astme, zápaloch krku, nosných dutín a podporuje vykašliavanie a potenie. 

  9.55€
 • med-lesny-1

  Med lesný 900g

  Skladujte v suchu a tme.

  Pochádza z horkých oblastí Donoval a Spiša. Obsahuje predovšetkým nektár z malín, černíc, lúčnych kvetov a medovicu z ihličnatých a listnatých stromov. Je bohatý na antioxidanty a minerály. Odporúča sa pri poruchách imunitného systému.

  10.25€
 • med-kvetovy-1

  Med kvetový 900 g

  Skladujte v suchu a tme.

  Pochádza z horských a nížinných lúk z oblastí celého Slovenska a v jeho zložení je nektár rôznych kvetov rastlín a ovocných stromov. Vhodný je na všestranné použitie v domácnosti, od priameho konzumu až po varenie a pečenie. 

  6.50€
 • med-agatovy-250g

  Med agátový 900 g

  Skladujte v suchu a tme.

  Pochádza z agátových hájov južného Slovenska. Obsahuje nektár z agátových kvetov, má výraznú sladkú chuť. Med zostáva dlho tekutý a veľmi pomaly kryštalizuje vďaka vysokému obsahu fruktózy. Má dobré dezinfekčné účinky, Jeho konzumácia sa odporúča pri zažívacích ťažkostiach zapríčinených prekyslením žalúdka.

  Cena za: 900 g
  9.25€