Debničkoviny - píšeme ich my dvaja a prinášame tak aktuálnu ponuku sezónnych potravín, príbehy, recepty... 
Stačí si vybrať obsah.

Novinkou sú aj SMS pripomienky pred najbližším rozvozom: SMS pripomienka

E-mailová adresa
Záujmy
Mesto

Odporúčame na Vianočný stôl

Tieto lokálne produkty sa hodia na Vianočný stôl.

 

Bobaľky..

..ktoré každý rok ponúkame od pekára Laca. Pečie ich vo svojej malej pekárničke a sú najlepšie, aké sme jedli.

Bobaľky

Mak…

..k bobaľkám neodmysliteľne patrí. A do pravých domácich závinov tiež. Je od nášho farmára Vlada, ktorý ju pestuje na svojom políčku a pre našu veľkú radosť na ňom nič chemicky neošetruje.

Mak

Med..

..zase patrí na oblátku, aby náš život bol sladší. Tento je z rodinnej Včelej farmy Krásna a je naozaj vynikajúci. Ich včely lietajú od Olšovian po Sady nad Torysov.

med 1kg

Orechy..

..sú od sympatického manželského páru Vojčíkovcov, ktorí sú na dôchodku a celý život sú zvyknutí lúskať orechy zo svojho krásneho veľkého stromu na záhrade. Sú krásne, veľké a chutné.

 

 sušené orechy

Cesnak..

..je najkvalitnejší, na ktorý sme tu v okolí narazili, je od pána Jozefjaka. Tento rok nevyšli zo zeme až také veľké hlávky ako minulý, ale poctivý cesnak to stále je.

cesnak zväzok

Mrkva, cibuľa, zemiaky..

..základné suroviny na zemiakový šalát. Sladučká mrkva a poriadne silná cibuľa je od Vlada a kvalitné zemiaky z Biofarmy v Liptovskej Tepličky.

mrkva

Smotana..

..čerstvo pripravená na PD Čečejovce dvoma šikovnými žienkami. My ju používame namiesto majonézy do šalátu.

kysla-smotana

Kyslá kapusta..

..z kapustárne v Bzenove. Lebo bez kvalitnej kapusty neuvaríme kvalitnú kapustnicu. Keď ste si rovnako ako my nenakladali vlastnú, tak Vám odporúčame práve túto. Je bez konzervantov, chutná a najkvalitnejšia v okolí. Môžete si vziať 1kg sáčok alebo 3kg vedierko a čo nevyužijete, si môžete uskladniť rovnako, ako tú domácu.

Jablká..

..patria rovnako na Vianočnú hostinu. U nás sa jedno prekrojilo na polovicu a pekná hviezdička, ktorú vytvárali stredové kôstky, označovala zdravie. U nás nájdete starú pôvodnú odrodu červených jabĺk podobných jonatánkam, ktorej pomenovanie nepozná ani súčasný majiteľ alebo malé Citronky z tej istej záhrady. Dôležité je, že nie sú chemicky ošetrované a vyrástli pri Mezdilaborciach.

jablka-citronky