Debničkoviny - píšeme ich my dvaja a prinášame tak aktuálnu ponuku sezónnych potravín, príbehy, recepty... 
Stačí si vybrať obsah.

Novinkou sú aj SMS pripomienky pred najbližším rozvozom: SMS pripomienka

E-mailová adresa
Záujmy
Mesto

Veríme v kvalitné lokálne potraviny

Vo vyspelom svete si ľudia hľadajú lepšie a zdravšie potraviny. U nás kvalitné potraviny ešte stále nie sú “v móde”, tak ako by sa mohlo zdať. V našej spoločnosti je ešte stále zakorenené, že kvalitnejšie a cenovo náročnejšie potraviny si môžu dovoliť len bohatší, a že sú to nesprávne využité peniaze, lebo to je priestor, kde sa má jednoducho šetriť.

A tak nám supermarkety núkajú nižšiu triedu potravín za nižšie ceny a my Slováci sme spokojní.

Akcie potravín

Nižšia trieda potravín za nižšie ceny

 

Pochválime sa novou HDR televíziou, novým Samsungom alebo IPhonom, novým autom alebo kvalitnou whisky, ale potraviny, ktoré prijímame do svojich tiel, posúvame v hodnotovom rebríčku nižšie. To, aby sme sa s nimi pochválili je výnimočné.

 

elektronika

Mnoho elektroniky v každej domácnosti

 

Aj my môžeme byť svetový lokálnym spôsobom. Aj u nás, v okolí Košíc a Prešova sa pestuje a vyrába mnoho kvalitných produktov, ktoré si môžeme vychutnávať každý deň, rovnako ako si ich vychutnávame na dovolenkách v Taliansku, či Francúzsku. Aj u nás sú kvalitné zrejúce kozie syry, jedny z najkvalitnejších džemov a medov na svete, aj u nás sa nájdu pestovatelia, ktorý nestriekajú svoju úrodu…

 

 

No zároveň nemôžeme chcieť, aby naši pestovatelia dostali za svoju prácu toľko pláce ako imigranti pracujúci načierno v skleníkoch v Almérii alebo aby malá čokoládovňa vyrábala svoje kvalitné produkty za rovnaké ceny ako obrovské koncerny, ktoré tlačia kvalitu dole množstvom pridaného cukru a glukózovo-fruktózovým sirupom.

 

 

Tak ako si my všetci prajeme dostať primeranú alebo vyššiu mzdu za svoju prácu, tak aj naši dodávatelia, od ktorých kupujeme lokálne potraviny, nechcú byť podhodnotení.

My dvaja máme sami skúsenosť s tým, že nemusíme mať bohatstvo vo vrecku a môžeme mať lokálne a kvalitné produkty vo svojej chladničke, špajze a na stole. Vychutnávame si naše lokálne produkty, sme na nich hrdí a rozprávame o nich. Keď prídu ku nám naši kamaráti a rodinu alebo Taliani či Francúzi, tak im hrdo dáme ponúknuť naše miestne produkty.

 

naše lokálne produkty

Naše lokálne produkty