Debničkoviny - píšeme ich my dvaja a prinášame tak aktuálnu ponuku sezónnych potravín, príbehy, recepty... 
Stačí si vybrať obsah.

Novinkou sú aj SMS pripomienky pred najbližším rozvozom: SMS pripomienka

E-mailová adresa
Záujmy
Mesto

Deň s Debničkou od babičky

Blog o tom, ako si Erik užil náš rozvozový deň.

erik-rozvoz-stvrtok

Ráno vstávam plný očakávania a najmä zvedavosti. Káva, pohár vody a idem rozmrazovať Zimka. Sadám si do auta. Púšťam rádio, ktoré je dotykové (hraje len vtedy keď sa ho dotýkam) :) Zimko naštartovaný a Terezka udáva plán u koho a kde sa zastavíme.

Prvý farmár bol milý ujo. Krásna paprika a cibuľa. Ďalej sme išli po pečivo. V tej chvíli som chcel každé jedno ochutnať. Ďalšia zastávka bola zelenina od farmára Vlada. Plná debnička všetkého čerstvého. Mesto sme mali obehané a tak sa šlo na vidiek. Rýchla zastávka po prepeličie vajíčka a následne krátka exkurzia vo výrobni tyčiniek Marva (sú neskutočné, teda skutočne :). Potom sme išli po mliečne výrobky. A, že sú kvalitné a dobré dosvedčoval dlhý rad ľudí, ktorí tam nakupovali. Majú veľmi chutnú čečanku- tvarohový dezert lepší ako pribináčik.

Spoznávam okolie Košíc a ďalšia zastávka je na farme, ktorá má výrobky z mangalice. Oškvarky, masť, klobásky … samé lakocinky. Cestou na obed sme sa zastavili ešte v pekárni po sladučkú bábovku. Ona je taká dobrá, že raz som ju zjedol celú sám :)

Terezka je spokojná lebo jej “práca skončila” a môj parťák na triedenie a rozvoz sa stáva Tomáš. Rýchly obed. Trocha oddychu a ide sa ďalej. Zastávka po kvalitné čokolády a tyčinky. NAJ je u mňa horká badiánová. Ešte sa stretávame s pani z kozej farmy, preberáme si produkty ako bryndza, žervé, syry a mlieko. zoznam je poškrtaný.

Všetko čo bolo objednané máme a ideme triediť a deliť. Debničkári majú v triedení systém takže čas nám ubieha v pohode. Na konci delíme pečivo. to je tá najťažšia časť. Slinky sa zbiehajú, ale sme na to pripravení. Vyzdvihli sme toho viac ako bolo treba a pochutnávame si. Ja na makovej štrúdli a Tomáš na kakaovom slimáku.

Všetko je naložené v Zimkovi a ideme na cesty. V čase som sa vrátil do obdobia autoškoly (nakoľko Košice vôbec nepoznám, tak Tomáš mi hovoril kde zabočiť, kde merajú a rôzne finty, ktoré ako domáci má dávno vychytané.) Nasleduje tradičné stanovisko pri Amfiku. Zákazníci dofrčali. Prázdne debničky berieme a plné dávame. Všetkým žiaria oči z toho čo si objednali. Poprajeme si dobrú chuť a pekný večer a vyrážame opäť na cesty. Ešte máme pár debničiek a tašiek tak šup doručiť. Poslednú dnešnú sme odovzdali, vydýchli si a ide sa na odmenu.

Kvalitný hot dog pri kine Úsmev. Nasleduje cesta domov, podanie si rúk v štýle A JE TO a zhodnotenie celého dňa. Ja si debničky objednávam dva roky, ale až teraz viem čo to všetko obnáša a čo sa za tým skrýva.

Obdivujem sestru a Tomáša ako to zvládajú a najmä elán a chuť s akou to robia. Držím palce.

 

P.S.: Ty už debničkuješ ?