Debničkoviny - píšeme ich my dvaja a prinášame tak aktuálnu ponuku sezónnych potravín, príbehy, recepty... 
Stačí si vybrať obsah.

Novinkou sú aj SMS pripomienky pred najbližším rozvozom: SMS pripomienka

E-mailová adresa
Záujmy
Mesto

1. krok- začiatok
Toto je e-shop, kde si vyberiete konkrétne druhy ovocia, zeleniny, medu, sirupov a iné. Ponúkame sezónne a miestne produkty od malých a stredne veľkých farmárov a prvovýrobcov z okolia Košíc. Dodávanie sa robíme v utorok a štvrtok v Košiciach apiatok v Prešove (zatiaľ raz do mesiaca piatok, viac Vás budeme informovať v Novinkách).

Objednávky  na  UTOROK môžete robiť do pondelka 8,00hod. a na ŠTVRTOK (Košice) a PIATOK (Prešov) do stredy 8,00 hodMinimálna hodnota Vášho nákupu je 13 eur.

2. krok- ako to je s debničkou?
Máte dve ekologické možnosti nákupu. Ak chcete využiť naše služby tu a tam, tak vyberte možnosť nabaliť tovar do jednorázovej kartónovej debničky za 0,90 euro. Ak chcete objednávať pravidelne, tak navolený tovar si môžete objednať do drevenej debničky, ktorú zhotovil šikovný stolár. Pri prvom nákupe zaplatíte za 2 kusy našich drevených debničiek 20 eur (cenu sme znížili z pôvodných 22 eur), ďalej platíte len za ich obsah. Do troch objednávok nám môžete nepoškodené debničky vrátiť a my Vám dáme späť peniaze. Systém funguje ako výmena, preto si zaobstaráte dve debničky. My Vám stále prinesieme jednu plnú debničku a Vy nám vrátite prázdnu, obidve však patria Vám. Je dôležité, aby ste nám debničky poctivo nosili, aby sa predišlo zmätkom a komplikáciám. Ak zabudnete doniesť prázdnu debničku, svet sa nezrúti, dohodneme sa na nejakom riešení. .

Viac o debničke
Pýtate sa, či sú drevené debničky potrebné, sú a majú svoj ekologický (stovky igelitiek prinesených domov z obchodu), praktický (pri prekladaní každej zásielky, by trval rozvoz do noci) a estetický  význam. Kúpou debničiek zároveň podporíte stolára z Hyľova, čo nie je zanedbateľné. Ak sa pýtate, koľko sa do jednej debničky vmestí, odpoveď je jednoduchá: dostatočne veľa, aby sa tým živila jedna domácnosť celý týždeň. Rozmery debničky sú 53x40x22 cm a jej nosnosť je 35 kg.

Bohužiaľ, nie je bezodná, preto nie je možné objednať si príliš veľké množstvo surovín. Ak si teda chcete zavariť sto fliaš leča, ozvite sa nám na telefónne číslo 0948366366  alebo e-mail vasa@debnickaodbabicky.sk a my Vám radi vyhovieme.

 

debnička 

3. krok- od koho odoberáme
Vaše objednávky zadáme našim farmárom a prvovýrobcom v stredu. Tí nám všetko pripravia a my to vo štvrtok vyzdvihneme čerstvé, priamo pre Vás. Ak Vám nie je jasné, prečo môžete objednávať len do utorka a my Vám tovar dodáme až vo štvrtok, je to kvôli tomu, že za daný čas nám musíme dať farmárom vedieť, čo majú pripraviť a dať im na to priestor. Našim hlavným cieľom je vyberať dodávateľov zodpovedne, overujeme kvalitu ich produktov, komunikujeme s nimi o postupoch, ktoré používajú a sami sa vzdelávame. Vy budete teda vedieť od koho odoberáte produkty. Zabezpečujeme kontakt medzi skutočnými miestnymi producentmi a ponúkame tak alternatívu k anonymnému predaju v obchodných reťazcoch. Aj z Vašej strany ide o podporu tých, ktorí to ešte so slovenským poľnohospodárstvom nezabalili, poprípade sa snažia o svoju domácu malovýrobu.

4. krok- kedy a kde dostanem svoj nákup
Vašu debničku s čerstvým sortimentom Vám dovezieme na odberné miesto zdarma o 17:00 každý utorok a štvrtok – parkovisko pred AmfiteátromFestivalové námestie (Košice) a raz do mesiaca piatok – parkovisko pred Black Red White(Prešov). Ak nebudete mať kvôli povinnostiam čas, za príplatok (1,5€) Vám ju prinesieme domov alebo do práce v rámci Košíc a Prešova. (v čase od 17:15 do 20:00). Pokiaľ Vám spomínaný čas nevyhovuje, pokojne nám napíšte a dohodneme sa. Ak Vám prinesieme zeleninu či ovocie, ktoré bude ešte od hliny a nebude vyzerať ako vo výklade alebo nebodaj po ňom bude uháňať nejaký malý slimáčik, nehnevajte sa na nás, ale tešte sa z toho, že ide o skutočnú nefalšovanú prírodu a aj kvalitu.

 

Spätná väzba
Dôležitým krokom je spätná väzba od Vás. Budeme radi, keď nás budete informovať priamo pri odbere alebo mailom na vasa@debnickaodbabicky.sk o tom, čo Vám najviac chutilo alebo naopak, čo nebolo dobré, poprípade čo by ste si priali. Za každý záujem či pripomienku budeme naozaj vďační. Už teraz si ceníme všetky, ktoré sa k nám dostali a pomohli nám posunúť sa ďalej.